Missugune on ööpäevarütmi mõju ning kui tähtis on uni inimese organismile ja kuidas seda arvestada toitumisel?

Koolitusel „Uni ja ööpäevarütm“ omandab õppija teadmised und mõjutavatest faktoritest ning kosutava une olulisusest inimese elukvaliteedile ja tervisele. Saab teada ööpäevarütmi mõjust inimese organismile ning oskab seda arvestada toitumisel. Teema sissejuhatamiseks käsitletakse une mõistet, olulisust ja ülesandeid. Tuuakse välja unetsüklid ja -staadiumid ning und mõjutavad faktorid. Peatutakse unehügieeni üldisematel teadmistel ning soovitustel kosutava une tagamiseks. Antakse ülevaade vähese une mõjust inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele. Ühtlasi käsitletakse unehäirete olemust ning võimalikke lahendusi. Seejärel räägitakse tsirkadiaan- ehk ööpäevarütmist ning selle mõjust inimesele. Ning kuidas see mõjutab inimese tervist sellisel juhul, kui loomulik rütm on öövahetustega töö puhul häiritud. Sisse tuuakse ka spordispetsiifiline käsitlus ehk arutletakse järgmistel teemadel: milline on parim aeg treenimiseks lähtuvalt ööpäevarütmist, une roll taastumisel ning millega arvestada viimase toidukorra puhul enne magama minemist.

Koolitusest on oodatud osa võtma toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad ning ühtlasi kõik tervisehuvilised.

Õppekava on koostatud toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandardi, kompetentsid B.2.1 B.2.3 ja toitumisterapeut, tase 6 kutsestandardi, kompetentsid B.2.1 B.2.3 alusel ning koolitus kestab 4 akadeemilist tundi.

Koolitusel käsitletakse järgmisi teemasid…

  • Uni, une olulisus ja ülesanded

  • Unetsüklid ja -staadiumid

  • Und mõjutavad faktorid

  • Unehügieeni üldisemad teadmised, sh soovitused kosutava une tagamiseks ja multimeediavahendite kasutamise faktor

  • Unehäired ja vähese une mõju inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele

  • Tsirkadiaan ehk ööpäevarütm ning selle mõju inimesele (hormoonide tootmine ja neuroendokriinsed protsessid une mõjutajana, energiatase, seedimine, ainevahetus)

  • Uni ning vahetustega töö ehk kui loomulik rütm on häiritud ning selle mõju inimese vaimsele ja füüsilisele tervisele

  • Spordispetsiifiline käsitlus: parim aeg treenimiseks lähtuvalt ööpäevarütmist, une roll taastumisel, millega arvestada viimase toidukorra puhul enne magama minemist

Pärast koolituse läbimist õppija…

  • Teab und mõjutavaid faktoreid ning millised on hea une eeldused

  • Mõistab kvaliteetse une olulisust ning selle mõju inimese igapäevaelu kvaliteedile ja tervisele

  • Teab, milline on tsirkadiaan ehk ööpäevarütmi mõju inimesele

  • Pöörab spetsialistina tähelepanu ja kogub andmeid seoses kliendi unega ning nõustab vajadusel klienti tervist säästvate ja parandavate eluviiside järgimisel

Heisl Vaher (MD)
Koolituse läbiviija ja lektor

Heisl on kõrva-nina-kurguarst ning unemeditsiini spetsialist, kes omab pikaaegset kogemust uneaegsete hingamishäirete ravis lastel ja täiskasvanutel.

Ühtlasi on ta Eesti Unemeditsiini Seltsi president. Enda teadmisi on ta korduvalt täiendanud USA, Prantsusmaa ja Saksamaa unemeditsiinile keskenduvates kliinikutes. Ta on kirjutanud mitmeid erialaseid ning populaarteaduslikke artikleid unemeditsiini ja kõrva-nina-kurguhaiguste teemal.

Koolitusel osalemise hind

HINDADELE LISANDUB KÄIBEMAKS!
Koolitus on korraldatud koostöös RAHVATERVISE AKADEEMIAGA

KOOLITUSE HIND

55/osaleja

LISASOODUSTUS -5% kehtib EÕL ja ETNÜ liikmetele ning Rahvatervise Akadeemia õppijatele ja vilistlastele.

REGISTREERU SIIN 🢃

  • Vastavalt Täiendkoolituse standardi §3 lg3 p1 järgi peavad kõik tunnistused ja tõendid olema personaalsed
  • Sellele e-posti aadressile saadame me kõik vajaliku info, et oskaksite koolitusele tulla õigeks ajaks ja õigesse kohta
  • Märgi siia arve saaja ettevõtte/asutuse või eraisiku nimi, aadress (tänav, asula, posti indeks ja maakond) ja e-posti aadress, millele edastame arve
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Koolituse toimumisalane informatsioon

Koolitus on korraldatud koostöös RAHVATERVISE AKADEEMIAGA

  • Koolitused toimuvad Väike-Paala 1, Tallinn (Peterburi Ärikvartali büroohoone). Meie koolitusruum asub 2. korrusel esimene uks lifti kõrval vasakul pool (ruum 201) Rahvatervise Akadeemia koolituskeskuses. Tavapäraselt on uksel ka juhatav silt koolituse nimetusega

  • Parkimine on TASUTA maja ees või vasakul maja kõrval. Maja kõrvale liikuge palun vasakult poolt, keelumärgi alt läbi.
    TÄHELEPANU! Hoone taga, maja alla viivasse siseparklasse, mis on tõkkepuuga eraldatud, on keelatud siseneda. Siseparklasse on lubatud parkida ainult selleks loa saanud Peterburi Ärikvartali ettevõtete töötajatel!

  • “Väike-Paala” trammipeatusse, mis asub kohe koolitushoone kõrval, sõidab tramm nr  2.
    Trammiga nr. 4 on võimalik sõita peatusesse “Ülemiste jaam” ning sealt on koolitushooneni mööda Peterburi teed jalgsi kõndida ca 700 m (10 min). Bussipeatus asub samuti koolitushoone kõrval, kuid  kesklinna poolt tulles peate koolitushooneni jõudmiseks ületama ka Peterburi tee. “Väike-Paala” bussipeatusesse sõidavad bussid nr. 55, 54 ja 12.

  • Koolituspäev algab tavaliselt kell 10.00 ning lõppeb kell 17.30 (kui ei ole teisiti märgitud Teie registreerumiskinnitusel või meeldetuletuskirjas).

SOOVID HOOPIS TELLIDA SISEKOOLITUST?