Kaela- ja õlavalu ning nimetatud piirkonna pinged on üha sagedasemad skeletilihassüsteemi vaevused…
Kaela- ja õlavalu ning nimetatud piirkonna pinged on üha sagedasemad skeletilihassüsteemi vaevused, mida on võimendanud aina levinum istuv töö ja nutiseadmete kasutus. Valusid iseloomustavad aeg-ajalt esinevad ägenemise perioodid, mis paljudel juhtudel võivad muutuda kroonilisteks. Mida aga paljud ei tea, on asjaolu, et sümptomi põhjus ja sellest tulenevalt ka leevenduse võimalus võib-olla üllatuslik.
Koolitusel „Kaela- ja õlavalu: sümptomitest põhjusteni“ saab õppija ülevaate lülisamba kaela-õlavöötme piirkonna anatoomiast ning loob läbi selle seoseid kaela- ja õlavalu sümptomite ning võimalike põhjuste vahel. Koolitusel osaleja oskab edaspidi omandatud teadmisi kasutada kaela- ja õlavalu ennetamiseks ja leevendamiseks.
Koolitusest on oodatud osa võtma toitumisnõustajad, toitumisterapeudid, tervishoiutöötajad, treenerid, massöörid, teised tervisevaldkonnas töötavad spetsialistid ning kõik teemast huvitujad.
Õppekava on koostatud toitumisnõustaja, tase 5 kutsestandardi, kompetents B.2.1 ja toitumisterapeut, tase 6 kutsestandardi, kompetents B.2.1 alusel.
Koolitusel käsitletakse järgmisi teemasid…
Lülisamba kaela-õlavöötme piirkonna anatoomia:
- luud
- liigestuvad pinnad
- lihased
- närvi-ja verevarustus
Kehaasendi hindamine ja analüüs
Sümptomaatika/vaevused:
- FHS- Forward Head Syndrom,
- nutikael
- rotator cuff- rotaatormansett lihased
- diski prolaps,
- n. medianus, n. ulnaris, n. radialis närvide kahjustus,
- karpaalkanali sündroom,
- epikondüliit,
- frozen shoulder-külmunud õlg
Praktiline töö: valikuliselt vaevustest lähtuvalt juhtumipõhine lähenemine
Koolitusele tulles palume osalejatel riietuda mugavalt ja sportlikult!
Ning peale koolitust teab ja tunneb õppija…
Lülisamba kaela-õlavöötme piirkonna anatoomilisi struktuure ning kasutab neid teadmisi kaela ja õlavöötme piirkonna vaevuste leevendamiseks ning ennetamiseks
Kuidas arvestada inimese kui tervikliku organismi funktsionaalsete ja ealiste muutustega ning sooliste iseärasustega
Kuidas luua seoseid sümptomite ja tegelike põhjuste vahel

EGE JOHANSON
Koolituse läbiviija ja lektor
Ege on Tartu Ülikooli bio-ja siirdemeditsiini instituudi anatoomia õppetooli assistent, Füsiokliiniku asutaja ja füsioterapeut.
Füsioteraapia-alase kõrghariduse omandas Tartu Ülikoolis. Doktoriväitekirja pealkirjaga „Back extensor muscle fatigability and postural control in people with low back pain“ kaitses Ege 2011 aastal.
Ege on töötanud füsioterapeudina Ida-Tallinna Keskhaiglas (2002-2005), taastusraviteenust osutavas erapraksises OÜ BioDesign (2005-2014) ning on lisaks ka Eesti Füsioterapeutide Liidu kutsekomisjoni liige.
Ege on end täiendanud erialaselt lisaks Eestis toimunud koolitustele ja konverentsidele ka rahvusvahelistel konverentsidel ja koolitustel Euroopas aga ka Lõuna- ja Põhja-Ameerikas. Ege on avaldanud artikleid rahvusvahelistes eelretsenseeritavates ajakirjades nagu Journal of Back and Musculoskeletal Rehabilitation, Electromyography and clinical neurophysiology ja European Spine Journal.
Koolitusel osalemise hind
HINDADELE LISANDUB KÄIBEMAKS!
Koolitus on korraldatud koostöös RAHVATERVISE AKADEEMIAGA
KOOLITUSE HIND
LISASOODUSTUS -5% kehtib EÕL ja ETNÜ liikmetele ning Rahvatervise Akadeemia õppijatele ja vilistlastele.
REGISTREERU SIIN 🢃
Koolituse toimumisalane informatsioon
Koolitus on korraldatud koostöös RAHVATERVISE AKADEEMIAGA
Koolitus toimub Väike-Paala 1, Tallinn (Peterburi Ärikvartali büroohoone, suure Siemensi logoga hoone katusel). Meie koolitusruum asub 5. korrusel esimene uks lifti kõrval paremal pool (ruum 515) Rahvatervise Akadeemia koolituskeskuses. Tavapäraselt on uksel ka juhatav silt koolituse nimetusega
Parkimine on TASUTA maja ees või vasakul maja kõrval. Maja kõrvale liikuge palun vasakult poolt, keelumärgi alt läbi.
TÄHELEPANU! Hoone taga, maja alla viivasse siseparklasse, mis on tõkkepuuga eraldatud, on keelatud siseneda. Siseparklasse on lubatud parkida ainult selleks loa saanud Peterburi Ärikvartali ettevõtete töötajatel!“Väike-Paala” trammipeatusse, mis asub kohe koolitushoone kõrval, sõidab tramm nr 2.
Trammiga nr. 4 on võimalik sõita peatusesse “Ülemiste jaam” ning sealt on koolitushooneni mööda Peterburi teed jalgsi kõndida ca 700 m (10 min). Bussipeatus asub samuti koolitushoone kõrval, kuid kesklinna poolt tulles peate koolitushooneni jõudmiseks ületama ka Peterburi tee. “Väike-Paala” bussipeatusesse sõidavad bussid nr. 55, 54 ja 12.Koolituspäev algab tavaliselt kell 10.00 ning lõppeb kell 17.30 (kui ei ole teisiti märgitud Teie registreerumiskinnitusel või meeldetuletuskirjas).