Valgustus töökeskkonnas: nõuded sisetöökohtadele ja leedvalgustuse tervisemõju

Töökohtadel piisava valgustuse tagamine on tööandja kohustus

Mittepiisav valgustus võib põhjustada silmade väsimist ja nägemise halvenemist aga ka tööõnnetusi. Sama võib põhjustada ka liiga ere valgus või valguse peegeldumine pindadelt. Valguse intensiivsus peab sobima  Teie töö iseloomuga. ” Valgustus töökeskkonnas: nõuded sisetöökohtadele ja leedvalgustuse tervisemõju ” koolituse sihtgrupiks on töökeskkonnaspetsialistid, haldusspetsialistid ja muud töötajad, kes igapäevaselt puutuvad kokku töötajate töökohtade kujundamisega ja valgustustingimuste haldamise ning hindamisega.

Koolitusel käsitleme alljärgnevaid teemasid:

  • Standardi EVS-EN 12464-1 selgitused töökoha sisevalgustusele koos arvukate fotodega reaalsest elust;
  • Võimalikud probleemiallikad ning kuidas neid minimiseerida või üldse vältida;
  • Leedvalgustus kui nüüdisaegne energiasäästlik lahendus – mida peab teadma leedvalgustusest vältimaks selle negatiivset tervisemõju

Koolituse lõppedes on osaleja omandanud ja oskab praktilises tööelus:

  • Juhendada kolleege ning läbi viia valgustustingimuste ülevaatust ja hindamist;
  • Märgata puudusi töökohtade valgustatuse osas, teha ettepanekuid töötingimuste parandamiseks
  • Orienteeruda standardi soovitustes

Koolitajaks ja lektoriks on Tiiu Tamm. Elektriinsener, pikaaegse koolituspraktikaga valgustustehnika lektor, kes peab korralisi loenguid TTÜ Inseneriteaduskonnas, Tallinna Tehnikakõrgkoolis ja Kunstiakadeemias. Tiiu Tamm kuulub Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ juhatuse liikmena Eesti Standardikeskuse tehnilisse komiteesse EVS/TK24 Valgustehnika. Koolitus kestab 8 akadeemilist tundi (st. ühe koolituspäeva).

 

 

Koolituse hind:

Soodushind:

140 eurot + km/osaleja 125 eurot + km/osaleja
Koolituse hind sisaldab loenguid, koolitusmaterjale, kohvipause ja lõunasööki  koolituspäeval, tunnistust Soodushind kehtib varajasele registreerijale (tavaliselt 10 päeva enne koolituse algust).
Kahele ja enamale samast ettevõttest osavõtjale lisasoodustus -7%

 

Info koolituse toimumisaja ja -koha osas leiate SIIT

 

KOOLITUSELE REGISTREERUMISEKS TÄIDA PALUN ALLOLEV VORM ↓(Vastavalt Täiendkoolituse standardi §3 lg3 p1 järgi peavad kõik tunnistused ja tõendid olema personaalsed)


(Tähelepanu! Registreerumiskinnitus ning muu informatsioon koolituse kohta, kuhu registreerute, saadetakse e-posti aadressile, mis on märgitud siia väljale. Kui soovite, et Teile saadetakse registreerumiskinnitus/informatsioon mõnele muule e-posti aadressile lisaks, siis märkige see ära 'Lisainfo' väljal)


(ettevõte/asutus või eraisik)


(tänav, majanumber, asula, maakond ja postiindeks)elektrooniliselt e-posti aadressilepaberkandjal koolitusel koha peal


Võite oma meelt igal ajal muuta ja loobuda uudiskirjade saamisest vajutades mis tahes e-posti teel saadud e-kirja jaluses nupule ”Unsubscribe” või kirjutades meile aadressile koolitus@rakoolitus.ee