Tööstressi ennetamise ja ohjamise kursus: ”Tööstress kontrolli alla!”

  Koolitusele saab registreeruda täites ära registreerimisvormi, mis asub lehe allosas!
Koolitus on mõeldud kõikidele huvilistele, kes soovivad oma kiiret elutempot ohjata, ennetada läbipõlemist, hoida ennast vaimselt heas toonuses ning võtta tööstress kontrolli alla. Samas on 8-tunnine praktiline kursus ka jätkuks 24-tunnisele töötervishoiu ja tööohutuse väljaõppe koolitusel käsitletud teemale: „Töökeskkonna psühholoogilised ohutegurid.“

Kursuse eesmärk on anda osalejale stressijuhtimisalased baasteadmised ja praktilised oskused tööstressiga toimetulekuks, mis võimaldavad töökohal alustada tegevust tööstressi juhtimise juhendajana (TSJ – juhendaja)

Tööstress – kõrgenenud negatiivne emotsionaalne pingeseisund tekib, kui töötaja tunneb, et töökeskonna nõuded ületavad tema suutlikkuse nendega toime tulla. Kestev maandamata negatiivne emotsionaalne pinge alandab tööjõudlust, rikub töösuhteid ning asub laastama töötaja vaimset ja füüsilist tervist. Immuunsüsteemi nõrgenemine, südame- ja seedeelundkonna haigused, ainevahetushäired, alkoholisõltuvus, ärevushäired, depressioon on ühed sagedasemad kahjustused.

Tööstressi saab organisatsioonis edukalt ohjata, kui töötajaskonnas omandatakse lihtsad ja toimivad stressijuhtimise võtted, asutakse neid regulaarselt praktiseerima ning sellest kujuneb organisatsiooni töökultuuri loomulik osa.

 

Teemad:

  1. Interaktiivne loeng positiivse ja tervist kahjustava (di)stressi olemusest, kujunemise allikatest,   neurokeemilistest protsessidest organismis kõrgenenud stressiolukorras.
  2. Stressi esmased kehalised, psüühilised ja käitumuslikud tundemärgid. Distressi tagajärjed tervisele ja tööjõudlusele.
  3. Läbipõlemine kui protsess, selle äratundmine ja ennetamine. Lõdvestusreaktsioon – bioloogiline olemus ja tervistav toime organismile.
  4. Praktika. Harjutame ja kogeme  erinevaid  klassikalisi lõdvestustehnikaid, mis on tõhusad kasutamisteks ka töökeskkonnas vaimse ja füüsilise pinge leevendamiseks, jõuvarude ja meelerahu taastamiseks puhkepauside ajal töökohalt lahkumata.

 

Koolituse sihtgrupp:
Kursusele on oodatud kõik huvilised, kes soovivad oma kiiret elutempot ohjata, ennetada läbipõlemist ning hoida ennast vaimselt heas toonuses

Lektor:
Psühholoog-koolitaja Monika Loit-Kilgas

Koolituse toimumise koht:
RA Koolitused koolitusklass, Väike-Paala 1, Tallinn, V korrus.

Parkimine:
TASUTA maja ees või kõrval (liikuge maja kõrvale vasakult poolt hoonet, keelumärgi alt läbi). Vabade parkimiskohtade puudumisel on võimalik parkida ka hoone taga (liikuge maja taha paremalt poolt hoonet ning sõitke OTSE edasi kuni tõkkepuuni) suures tasulises parklas, kus päevahind on 2.70 eurot. 

TÄHELEPANU! Maja all olevasse siseparklasse (tõkkepuuga) palume mitte siseneda!

Ühistranspordi kasutajatele:
Meie juurde Peterburi teel asuvasse Väike-Paala peatusse sõidavad bussid nr 12, 54 ja 55 ning tramm nr  2. Trammiga nr. 4 (Tondi-Ülemiste jaam) saab Majaka tänava otsa, peatusesse Majaka põik, sealt on meie juurde mööda Peterburi teed jalgsi kõndida ca 700 m (10 min). Bussi- ja trammipeatused asuvad kohe meie maja kõrval.

Koolituse kestus: 
kell 09.00 – 16.00

Koolituse hind:
140 eurot + km/osaleja
(sisaldab loenguid, koolitusmaterjale, kohvipause ja lõunapausi, tunnistust)

Soodushind:
125 eurot + km/osaleja, mis kehtib varajasele registreerijale (tavaliselt 10 päeva enne koolituse algust).
Kahele ja enamale samast ettevõttest osavõtjale lisasoodustus -7%

 

 

Koolitusmaterjalid sisaldavad muuhulgas:

  • 2 CD-st koosnevat plaadikomplekti “RAHUNEMISE TEE. Viis tõhusat lõdvestumisvõtet stressi ohjamiseks.”
  • 12-leheküljelist voldikut “Hingan, lõdvestun, olen terve!” , mis tutvustab loomulikku hingamist ja lõdvestavaid hingamisharjutusi.
  • Väikest käsiraamatut: „ABIKS LÕDVESTUJALE. Harjutusi ja võtteid enesetaastamiseks töökohal“, mis annab lühiülevaate stressi ja lõdvestumise olemusest, aidates paremini mõista praktiliste lõdvestustehnikate hindamatut rolli (töö)stressi leevendamisel ja tervise säästmisel. Pakutud valik lihtsaid pingeid maandavaid psühhofüüsilisi harjutusi sobivad kasutamiseks töökohal.

 

Koolituspäeva ajakava:

09.00-10.30 Loeng
10.30-10.45 Kohvipaus
10.45-12.15 Loeng
12.15-12.45 Lõuna
12.45-14.15 Loeng
14.15-14.30 Kohvipaus
14.30-16.00 Loeng

 

 

SELLE KOOLITUSE PUHUL PANE TÄHELE!

Koolitustel osalejad saavad kaasa sooduskupongi, mille kasutamisel on järgmise koolituse hind Teile/teie ettevõtte töötajale 10-20% soodsam (sügis – talve perioodil -10% ja suveperioodil 20%), soodustus kehtib ka juhul kui juba olete kasutanud varajase registreerija ning mitme osaleja soodustust!

 

Toitlustamine kuulub koolituse hinna sisse: hommikul ootab Teid hommikukohv või tee, päeva jooksul toimub kaks suupistetega kohvipausi ja lõunapaus sooja ja maitsva lõunasöögiga; lõunat pakub meiega samas majas asuv suurepärase valiku ja maitsvate toitudega Tark Cafe;

NB! Koolitusel osalejal on soovitav riietuda mugavatesse riietesse ja jalatsitesse, koolitus hõlmab ka mõningaid (füüsiliselt küll mittekoormavaid) kehalisi harjutusi!

 

HEA KOOLITUSELE REGISTREERUJA!
Palun vaata, et kõik andmed oleksid korrektselt esitatud, et vältida vigu tunnistuse väljastamisel
(osaleja ees- ja perenimi ning isikukood vastavalt Täienduskoolituse standardile § 3 lg 3 p 1)!(Vastavalt Täiendkoolituse standardi §3 lg3 p1 järgi peavad kõik tunnistused ja tõendid olema personaalsed)


(Tähelepanu! Registreerumiskinnitus ning muu informatsioon koolituse kohta, kuhu registreerute, saadetakse e-posti aadressile, mis on märgitud siia väljale. Kui soovite, et Teile saadetakse registreerumiskinnitus/informatsioon mõnele muule e-posti aadressile lisaks, siis märkige see ära 'Lisainfo' väljal)


(ettevõte/asutus või eraisik)


(tänav, majanumber, asula, maakond ja postiindeks)elektrooniliselt e-posti aadressilepaberkandjal koolitusel koha pealVõite oma meelt igal ajal muuta, vajutades mis tahes e-posti teel saadud e-kirja jaluses nupule ”Unsubscribe” või kirjutades meile aadressile koolitus@rakoolitus.ee
Me käsitleme Teie andmeid austusega. Lisateavet meie privaatsustavade kohta leiate koolitustingimustest. Kui vajutate nupule ”Lisage mind uudiskirja saajaks” ülal, nõustute, et võime Teie andmeid töödelda vastavalt käesolevatele tingimustele.