Psühholoogilise esmaabi baaskoolitus

  Koolitusele saab registreeruda täites ära registreerimisvormi, mis asub lehe allosas! 

Igapäevaelus tuleb paratamatult ette raskeid olukordi: õnnetusi, lähedase inimese kaotust, raskeid haigusi, vägivalda. Me võime olla ise otsesed kannatajad, kannatanu lähedased, töökaaslased, pealtnägijad, juhtunust kuulnud inimesed või abiandjad.

Oleme kõik potentsiaalsed abiandjad. Ennast ja teisi saab aidata vaid siis, kui teatakse trauma poolt tekitatud järelreaktsioone ja nende toimet tervisele, kui tuntakse psühholoogilise esmaabi andmise põhimõtteid ning osatakse ka iseenda kui abistaja eest hoolt kanda.

Koolituse eesmärk on anda teadmisi inimese käitumisest ja reaktsioonidest traumaatilistes kriisiolukordades; teadvustada inimliku toetuse ja psühholoogilise abi vajalikkust kriisiolukordades, sh töökohal; anda teadmisi psühholoogilise esmaabi andmise põhimõtetest; tähtsustada abistaja eneseabivajadust ning tutvustada lihtsamaid eneseabitehnikaid.

 

 

Teemad:

  1. Mis on kriis? Mis eristab arengu/ealisi kriise traumaatilistest kriisidest? Kes on ohvrid;
  2. Kuidas inimesed tajuvad traumaatilisi sündmusi ning mis suurendab kriisiolukorra ohtlikkust;
  3. Kuidas traumaatiline kriis kulgeb? Millised on tüüpilisemad reaktsioonid täiskasvanutel, lastel ja eakatel inimestel? Kuidas toimub leppimine kaotustega;
  4. Mis on psühholoogilise esmaabi olemus? Millised on üldised abi andmise põhimõtted? Mida silmas pidada laste ja vanurite abistamisel? Kas abi võib ja saab alati anda;
  5. Miks kriisis olijal võib rääkimisest ja heast kuulajast abi olla;
  6. Mis juhtub siis, kui trauma jääb läbi töötamata? Kuidas tunda ära traumajärgse stressihäire sümptomeid? Mida siis ette võtta;
  7. Miks on oluline tegeleda psühholoogilise kriisiabi osutamisega töökohal? Milles seisneb järelvestluse/defusing kasulik toime nii töötajale kui tööandjale? Juhtumi analüüs (töötraumad, tervisekahjustused, surm ja lein töökohal);
  8. Millest peaks abistaja olema teadlik, kui ta otsustab aidata? Lihtsamate eneseabivõtete tutvustamine

 

 

 

Koolituse sihtgrupp:
Juhid, õpetajad, lasteaiakasvatajad, meditsiini- ja sotsiaaltöötajad, hooldustöötajad, klienditeenindajad, töökeskkonnaspetsialistid ja kõik teised, kellel tuleb kokku puutuda erinevate kriisisituatsioonide ja pingeolukordadega või nende järelmõjudega. Samuti kõik, kes soovivad teadmisi, et teatud rasketel hetkedel osata lähedastele, kolleegidele inimesena toetust ja abi pakkuda või seda töökeskkonnas korraldada.

Lektor:
Psühholoog-koolitaja Monika Loit-Kilgas

Koolituse toimumise koht:
RA Koolitused koolitusklass, Väike-Paala 1, Tallinn, V korrus.

Parkimine:
TASUTA maja ees või kõrval (liikuge maja kõrvale vasakult poolt hoonet, keelumärgi alt läbi). Vabade parkimiskohtade puudumisel on võimalik parkida ka hoone taga (liikuge maja taha paremalt poolt hoonet ning sõitke OTSE edasi kuni tõkkepuuni) suures tasulises parklas, kus päevahind on 2.70 eurot. 

TÄHELEPANU! Maja all olevasse siseparklasse (tõkkepuuga) palume mitte siseneda!

Ühistranspordi kasutajatele:
Meie juurde Peterburi teel asuvasse Väike-Paala peatusse sõidavad bussid nr 12, 54 ja 55 ning tramm nr  2. Trammiga nr. 4 (Tondi-Ülemiste jaam) saab Majaka tänava otsa, peatusesse Majaka põik, sealt on meie juurde mööda Peterburi teed jalgsi kõndida ca 700 m (10 min). Bussi- ja trammipeatused asuvad kohe meie maja kõrval.

Koolituse kestus: 
Kell 09.00 – 16.00.

Koolituse hind:
140 eurot + km/osaleja
(sisaldab loenguid, koolitusmaterjale, kohvipause ja lõunapausi, tunnistust)

Soodushind:
125 eurot + km/osaleja, mis kehtib varajasele registreerijale (tavaliselt 10 päeva enne koolituse algust).
Kahele ja enamale samast ettevõttest osavõtjale lisasoodustus -7%

Baaskoolituse läbinutel võimalus osaleda jätkukoolitusel erihinnaga 78€+km!

 

Koolituspäeva ajakava:

09.00-10.30 Loeng
10.30-10.45 Kohvipaus
10.45-12.15 Loeng
12.15-12.45 Lõuna
12.45-14.15 Loeng
14.15-14.30 Kohvipaus
14.30-16.00 Loeng

 

 

SELLE KOOLITUSE PUHUL PANE TÄHELE!

Koolitustel osalejad saavad kaasa sooduskupongi, mille kasutamisel on järgmise koolituse hind Teile/teie ettevõtte töötajale 10-20% soodsam (sügis – talve perioodil -10% ja suveperioodil 20%), soodustus kehtib ka juhul kui juba olete kasutanud varajase registreerija ning mitme osaleja soodustust!

 

Toitlustamine kuulub koolituse hinna sisse: hommikul ootab Teid hommikukohv või tee, päeva jooksul toimub kaks suupistetega kohvipausi ja lõunapaus sooja ja maitsva lõunasöögiga; lõunat pakub meiega samas majas asuv suurepärase valiku ja maitsvate toitudega Tark Cafe;

 

 

HEA KOOLITUSELE REGISTREERUJA!
Palun vaata, et kõik andmed oleksid korrektselt esitatud, et vältida vigu tunnistuse väljastamisel
(osaleja ees- ja perenimi ning isikukood vastavalt Täienduskoolituse standardile § 3 lg 3 p 1)!(Vastavalt Täiendkoolituse standardi §3 lg3 p1 järgi peavad kõik tunnistused ja tõendid olema personaalsed)


(Tähelepanu! Registreerumiskinnitus ning muu informatsioon koolituse kohta, kuhu registreerute, saadetakse e-posti aadressile, mis on märgitud siia väljale. Kui soovite, et Teile saadetakse registreerumiskinnitus/informatsioon mõnele muule e-posti aadressile lisaks, siis märkige see ära 'Lisainfo' väljal)


(ettevõte/asutus või eraisik)


(tänav, majanumber, asula, maakond ja postiindeks)elektrooniliselt e-posti aadressilepaberkandjal koolitusel koha pealVõite oma meelt igal ajal muuta, vajutades mis tahes e-posti teel saadud e-kirja jaluses nupule ”Unsubscribe” või kirjutades meile aadressile koolitus@rakoolitus.ee
Me käsitleme Teie andmeid austusega. Lisateavet meie privaatsustavade kohta leiate koolitustingimustest. Kui vajutate nupule ”Lisage mind uudiskirja saajaks” ülal, nõustute, et võime Teie andmeid töödelda vastavalt käesolevatele tingimustele.