Esmaabiandja koolitused

ESMAABI – Sisukad esmaabiandja koolitused

Pakume esmaabi andmise koolitusi nii eesti kui ka vene keeles. Esmaabiandja koolituste korraldamisel teeme koostööd Eesti Punase Ristiga. Esmaabiandja koolitusi on võimalik tellida ka ettevõttesse sisekoolitusena. Küsi pakkumist alloleval vormil!

Tallinna esmaabi koolitused
Tallinna Selts – EPR

 

Tartu esmaabi koolitused
Tartumaa Selts – EPR

Tartu esmaabi koolitused
Pärnumaa Selts – EPR

 

Esmaabiandja väljaõpe

Esmaabiandjate väljaõppekoolitus annab põhiteadmised ja praktilised oskused kannatanu elu päästmiseks õnnetusjuhtumi ja eluohtlike haigusseisundite korral meditsiinilise abi saabumiseni. 16-tunnine esmaabiandjate väljaõpe on ette nähtud EV Sotsiaalministeeriumi määrusega nr. 50 (22.11.2018) – igas töökohas peab olema väljaõppe läbinud esmaabiandja.

 

Esmaabiandja täiendõpe

Täiendõppe eesmärk on korrata ja süvendada väljaõppekursusel omandatud teadmisi ja oskusi, sealhulgas teadvustada inimese ellujäämise seisukohalt tähtsamad elutalitlused. Korrata üle esmaabialased põhiteadmised ja oskused, kuidas hoida kannatanu elus kuni meditsiinilise abi saamiseni (saabumiseni). Esmaabi täiendõpe on ette nähtud EV Sotsiaalministeeriumi määrusega nr. 80 (14.12.2000) – väljaõppe läbinud esmaabiandja peab osalema täiendkoolitusel iga 3 aasta tagant.

Esmaabi korraldamisel peab tööandja hoolikalt kõik vajalikud etapid läbi mõtlema, sest õigeaegsest ja oskuslikust esmaabist võib sõltuda inimese elu ja edasine tervis. Abi peab olema kättesaadav igas tööga seotud olukorras ja ettevõtte juhi ülesanne on püüda seda organiseerides nii, et tehtud oleks kõik suutmaks mis tahes olukorras kannatanut elus hoida kuni arstiabi saabumiseni.

Tööandja määrab esmaabiandjaks töötajate hulgast vähemalt ühe esmaabiandja, kuid arvestades töötajate arvu ja teisi olulisi näitajaid, on võimalik, et tuleb määrata mitu esmaabiandjat. Kui ettevõttes tehakse töid vahetustega, peab igas  vahetuses olema kohal vähemalt üks esmaabiandja. Küsimusele, kui palju esmaabiandjaid kokku on ettevõttes vaja, ei olegi lihtne vastata. Oluline on järgida põhimõtet: igal ajahetkel, igas tööga seotud olukorras peab olema tagatud, et õnnetuse korral oleks kiiresti kättesaadav esmaabi anda oskav inimene. Kindlasti peaks mõtlema ka sellele, et õnnetus võib juhtuda ka selle inimesega, kes on määratud esmaabiandjaks. Lisaks tasub meeles pidada, et töötaja, kes on ainus esmaabiandja, võib olla hoopis puhkusel, haiguslehel või mingil muul põhjusel töökohast eemal. (Tööelu.ee. Artikkel on täispikkuses saadaval  SIIN)

Küsi hinnapakkumist sisekoolituse läbi viimiseks